Monographs: Difference between revisions

Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Line 240: Line 240:
| 37
| 37
| [[Mala]]
| [[Mala]]
| Anagha S., Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 38
| [[Purisha]]
| Anagha S., Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 39
| [[Mutra]]
| Anagha S., Deole Y.S.
| Anagha S., Deole Y.S.
| Basisht G.  
| Basisht G.