Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 240: | Line 240: | ||
| 37 | | 37 | ||
| [[Mala]] | | [[Mala]] | ||
| Anagha S., Deole Y.S. | |||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 38 | |||
| [[Purisha]] | |||
| Anagha S., Deole Y.S. | |||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 39 | |||
| [[Mutra]] | |||
| Anagha S., Deole Y.S. | | Anagha S., Deole Y.S. | ||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||