Dravanti: Difference between revisions
| Line 37: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| 3|| [[Kalpa Sthana]] 1/6 || Shodhanartha | | 3|| [[Kalpa Sthana]] 1/6 || Shodhanartha | ||
|- | |||
| 4 || [[Kalpa Sthana]] 11/13 || Ghrita Yoga | |||
|- | |||
| 5 || [[Kalpa Sthana]] 12/03 || Dravanti Synonyms | |||
|- | |||
|} | |} | ||