Jyotishmati: Difference between revisions
| Line 37: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti | | 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti | ||
|- | |||
| 4|| [[Kalpa Sthana]] 1/23 || Vamanartha | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Line 37: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti | | 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti | ||
|- | |||
| 4|| [[Kalpa Sthana]] 1/23 || Vamanartha | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||