Jyotishmati: Difference between revisions

Eganeesh (talk | contribs)
Anaghas (talk | contribs)
 
Line 37: Line 37:
|-
|-
| 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti
| 3 || Sutra sthana 5/26 || Vairechanikadhumavarti
|-
| 4|| [[Kalpa Sthana]] 1/23 || Vamanartha
|-
|-
|}
|}